Dnes má svátek Alžběta

www.ucetnictvi-senkova.cz

Co jsme zažili

ZÁŘÍ 2018

V novém školním roce jsme se společně sešli v pondělí 3. září. Přivítali jsme nové kamarády a prohlédli si změny ve školce - přes prázdniny se malinko rekonstruovalo a v dolní umývárně máme dvě nová umyvadla a krásný sprchový kout. V letošním roce bude do školky chodit celkem 40 dětí, což je úplné maximum, které naše školka může pojmout.

V září jsme se věnovali tématům „Kamarádi“, „Naše školka“ a „Rodina“. Novým kamarádům jsme pomohli v tom, aby se jim u nás líbilo a aby poznali, jak to ve školce chodí. Školku jsme vyzdobili různými výkresy a dalšími výrobky, naučili jsme se nové básničky a písničky. Mladší děti hodně poznávali nové věci prostřednictvím her, starším ke hraní pomalu přibývají různé úkoly a povinnosti, kterými se nenásilně připravují na to, že někteří příští rok usednou do školních lavic. Hezkého zářijového počasí jsme využili nejen k pobytu na naší zahradě, ale také k procházkám po Petrovicích a okolí.

Někteří z nás začali s plaveckou výukou v bazénu v Hořicích. Čeká nás celkem deset lekcí a my se moc těšíme, co nového se ve vodě naučíme. A na koho letos nezbylo místo, určitě bude jezdit plavat příští rok. Také opět trénujeme ve školce judo pod vedením pana Hnáta.

Pobyt ve školce jsme si v září zpestřili divadlem a výletem. V pondělí 17. září za námi přijel pan Polehňa se svým loutkovým divadélkem a představením s názvem „Kluci z pohádek“. Zhlédli jsme dvě klasické pohádky – O Budulínkovi a O Smolíčkovi. Ve středu 26. září jsme se společně s dětmi ze školky ze Stračova vydali do ZOO ve Dvoře Králové. Počasí nám přálo. Sice se malinko ochladilo, ale slunečné počasí s modrým nebem nad hlavou bylo na procházku ZOO naprosto ideální. Líbila se nám úplně všechna zvířátka, ale největší úspěch měly tradičně opice a žirafy. Ty jsme dokonce viděli z bezprostřední blízkosti. Prohlédli jsme si i „africkou vesnici“ a před odjezdem jsme si ještě stihli zařádit na průlezkách. Výlet se vydařil a za rok jej určitě opět zopakujeme… září je totiž na návštěvu ZOO úplně nejlepší cheeky

L.Bartoš