Dnes má svátek Lukáš 
  
 
O školce
Výchova
Co jsme zažili
Aktuálně
Akce MŠ
Nadstandard
Kontakty
Jídelníček
Fotogalerie
Zaměstnanci
Dokumenty
Projekty
00479100

www.lunatour.cz
www.ucetnictvi-senkova.cz


    Co jsme zažili

ČERVEN

Týden od 4. do 8. 6.

Tento týden někteří z nás absolvovali školku v přírodě v Krkonoších, deníček na webových stránkách je svědkem toho, co jsme zažili. A ti, kteří nejeli, si ve školce hráli, hráli a zase hráli… a tak to má být 😊

Týden od 11. do 15. 6.

Kam pojedeme na výlet – to bylo tématem tohoto týdne. Povídání o dopravě a dopravních prostředcích, bezpečnost na silnici, místa, kam se jezdí na výlet – o tomhle všem jsme si povídali,  malovali i zpívali. A na jeden výlet jsme se také vypravili – v úterý 12. června se stal naším cílem areál Šťastná země v Radvánovicích. Děti si zde užily prolézaček, houpaček, trampolín i pískoviště, prohlédli jsme si zvířátka, poslechli si několik pověstí o Českém ráji a nakonec jsme hledali společně našli poklad na místním dřevěném hradě. Ve středu 13. nás Ježečci reprezentovali na sportovních hrách – olympiádě mateřských škol v Novém Bydžově. V konkurenci dvanácti školek jsme skončili na krásném šestém místě, což je úspěch. V pátek 15. jsme dopoledne zhlédli pohádku Jak Matěj osvobodil vítr a večer jsme si společně s rodiči užili noční školku – stezku, kde se plnily různé úkoly, zvládli všichni. Potěšila nás paní Fišerová se svými pejsky, posezení s pohoštěním, které připravili rodiče se také vyvedlo a ti nejodvážnější přespali ve školce až do sobotního rána.

Týden od 18. do 22. 6.

Prázdniny se nezadržitelně blíží, proto jsme si tento týden povídali nejen o tom, kde a s kým je budeme trávit, ale také o tom, jaké nebezpečí nám v létě může hrozit. Hlavní událostí týdne bylo čtvrteční vystoupení dětí, které je tradičně spojeno s rozloučením s našimi předškoláky. Děti všem divákům předvedli alespoň malou ukázku toho, co se za celý školní rok naučily, nechyběla ani ukázka kroužku juda. Na závěr jsme se rozloučili s dětmi, které v září usednou do školních lavic (letos je to 7 dětí). Přejeme jim, ať se jim ve škole daří.

Týden od 25. do 29. 6.

V posledním týdnu jsme si povídali o přicházejících prázdninách, na které se všichni už moc těšíme. Čas jsme trávili především hraním, povídáním a pobytem venku na čerstvém vzduchu. Krásné prázdniny všem J

 

 

 

 

KVĚTEN

Týden od 2. do 4. 5.

Povídali jsme si o naší rodině – kdo do ní patří, jak se kdo jmenuje, jak si v rodině pomáháme. Naučili jsme se básničku o mamince. Ve středu jsme měli zápis nových dětí do školky a v pátek za námi přijelo divadlo Koloběžka s hezkou pohádkou Na návštěvě v Broučkově.

Týden od 9. do 11. 5.

Tento týden slaví naše maminky svátek, proto jsme pokračovali v tématu rodina, kdy jsme se více zaměřili na maminku. Povídali jsme si o tom, jaká maminka je, co se nám na ní líbí. Pro maminku jsme také vyrobili přáníčko.

Týden od 14. do 18. 5.

Protože nás čeká pohádkový les, zvolili jsme si téma pohádky. Ty jsme vyprávěli podle obrázků, některé z nich jsme i schválně popletli a potom zase správně řadili. Zahráli jsme si pohádku O řepě a doprovázeli jsme pohádkové písničky na hudební nástroje. V pondělí za námi přijelo divadlo s pohádkou O perníkové chaloupce. Ve středu jsme se vydali na výlet do Prasku na „pohádkový les“. Na pohádkových stanovištích jsme plnili různé pohádkové úkoly – museli jsem třeba sesbírat korále pro princeznu, pojmenovat pohádkové bytosti na obrázcích a zařadit je do pohádky nebo roztřídit Popelce hrách a čočku. Všechno jsme zvládli a odměnou nám byl perník, který nám u perníkové chaloupky darovala sama ježibaba.  

Týden od 21. do 25. 5.

Zaměřili jsme se na povolání a řemesla. Povídali jsme si o tom, kde pracují taťka s mamkou a čím budu, až budu velký. O řemeslech jsme si zazpívali různé lidové písničky. Byli jsme se podívat na poště, v truhlárně i v obchodě, pozorovali jsme při práci pana řidiče i traktoristy na poli. Také jsme se učili, jak se jmenuje některé nářadí a co je ke které práci potřeba za pomůcky. Ve čtvrtek jsme se vydali do lesa za myslivci – ti pro nás měli připravené povídání o lese a zvířátkách, prohlédli jsme si loveckého psa a na závěr jsme společně s myslivci opekli buřty.

Týden od 28. 5. do 1. 6.

Poslední květnový týden jsme věnovali svátku dětí, který budeme slavit 1. června. Povídali jsme si o tom, jak se nám žije, co rádi děláme a že ne všechny děti na světě se mají takhle dobře. Pomocí videoukázek jsme si představili kamarády z celého světa – ze všech kontinentů. Zatančili jsme si na africkou hudbu, vyrobili jsme indiánské čelenky a nakreslili jsme naše kamarády. V úterý jsme navštívili mléčnou farmu v Petrovicích, kde jsme si prohlédli celý areál včetně krav a telátek. Ve středu jsme zhlédli písničkový pořad „Jak se dělá kytara“, při kterém jsme si i zazpívali a zatančili. V pátek jsme oslavili svátek dětí vojenském letišti v Pardubicích, kde byla pro děti připravena různá stanoviště s ukázkou vojenské techniky, zbraní, zdravovědy a dalších věcí, které vojáci potřebují. Moc se nám líbila ukázka výcviku psů, bojových sportů i tanku, do kterého jsme si mohli i vlézt.

 

DUBEN

Týden od 2. do 6. 4.

První dubnový týden jsme věnovali zvířátkům a mláďátkům. Toto téma je dětem velmi blízké, protože spoustu zvířátek znají ze svého okolí. Zvířátka jsme si namalovali, naučili se o nich písničku i básničku, skládali jsme zvířátková puzzle  a hráli jsme si na hospodářství. Jen ta naše zvířátka byla plastová či dřevěná. Ježečci se ve čtvrtek vypravili za školáky do ZŠ ve Skřivanech, aby si prohlédli školu a zúčastnili se i výuky. Paní učitelka je zapojila do práce s interaktivní tabulí a společně se školáky si pak v tělocvičně protáhli svá těla při opičí dráze.

Týden od 9. do 13. 4.

Zatímco u Myšiček jsme v tomto týdnu pokračovali ve zvířecím tématu a upevňovali si poznatky z minulého týdne, Ježečci se pustili do tématu „ekologie“.  Paní učitelka pouštěla dětem různé ukázky o tom, jak my lidé ničíme planetu Zemi a společně potom všichni přemýšleli, jak můžeme planetě pomoct. Ve čtvrtek Ježečci podnikli exkurzi do třídičky plastů v Rychnovku u Jaroměře, kde se společně s dětmi ze školky ze Stračova a z Třesovic dozvěděli mnoho zajímavých věcí o cestě odpadu.

Týden od 16. do 20. 4.

Ježečci pokračují v ekologickém tématu a protože planeta Země slaví 22. dubna svátek, také Myšičky se  zabývaly tímto tématem. Povídali jsme si o tom, z čeho jsou vyrobené různé věci, upevňovali jsme barvy, zabrousili do počítání a vymýšleli jsme přání pro naši Zemi k svátku. Také jsme si povídali o třídění odpadu a při vycházce jsme navštívili sběrný dvůr v Petrovicích, kde nám paní Šarounová ukázala, jak se co třídí. A k tomuto tématu jsme měli i divadlo – v úterý 17. 4. jsme zhlédli představení Plastožroutí pohádka v podání divadélka Úsměv.

Týden od 23. do 27. 4., 30. 4.

Za týden jsou čarodějnice, proto i my jsme se na ně v tomto týdnu začali chystat. Čarodějnická výzdoba, zaříkávadla, básničky a písničky…  to bylo hlavní náplní tohoto týdne. Kdo přišel do školky, možná se i trošku bál – tolik různých příšerných bytostí pohromadě, to se jen tak nevidí… Vyvrcholením všeho byl pondělní čarodějnický rej – naše tradiční čarodějnická školka. Díky pěknému počasí jsme trávili celé dopoledne venku, kde jsme nejen tančili, opékali a soutěžili, ale pokusili jsme se i o kouzla a čáry. Čarodějnický lektvar se nám podařil 😊

BŘEZEN 2018

Týden od 5. do 9. 3.

Pokračujeme v tématu z minulého týdne – tím jsou pohádky. Každý den jsme se zaměřili na jednu pohádku, k té byly připraveny různé úkoly: hádanky, obrázky, pracovní listy a další zajímavé činnosti. Pohádky jsme si vyprávěli podle obrázků a velká legrace byla, když se nám postavičky v pohádkách pomíchaly – s tím jsme se setkali i při čtení pohádek z knížky Teta to plete. Pohádky jsou zkrátka vděčným tématem

Týden od 12. do 16. 3.

 Blíží se k nám jaro, proto jsme zvolili téma Přichází jaro.  Zimní výzdobu nahradily květiny a zvířátka, zkrátka vše, co s jarem souvisí. Naučili jsme se básničku „Zimo táhni pryč“ a zimu jsme se pokoušeli zahnat. Hráli jsme na hudební nástroje a doprovázeli tak nejen písničky o jaru, ale i všechny další, co známe. Venku jsme pozorovali jarní květiny, na zahradě jsme pomáhali s hrabáním i nošením odřezaných větví. A ve středu jsme si zpestřili týden návštěvou sférického kina – kino přijelo za námi, my jsme vlezli do velikánské kopule a zhlédli jsme pěkný příběh o stromech.

Týden od 19. do 23. 3.

V jarním tématu jsme pokračovali i tento týden. Zaměřili jsme se na počasí, na květiny, stromy a keře. A protože se blíží Velikonoce, konec týdne se už pomalu nesl v tomto duchu. Ve středu a ve čtvrtek nás Ježečci reprezentovali na Mateřince v Novém Bydžově – na jevišti předvedli vystoupení s názvem Víly a netvor. Všechny vystoupení se moc povedla, za což patří díky nejen dětem, ale i paním učitelkám Věrce a Martině, které vystoupení vymyslely, nacvičily a připravily kostýmy.

Týden od 26. 2. do 30. 3.

V pondělí nám přijel zahrát divadlo o kůzlátkách pan Polehňa a pak následoval typický velikonoční týden. Ten jsme zahájili tradičním malováním vajíček a přípravou přáníček pro naše blízké a pro partnery naší školky. Učili jsme velikonoční koledy a seznámili se s tím, jak slavili velikonoční svátky naši předkové. A nechybělo ani tradiční koledování po Petrovicích J

ÚNOR 2018

Týden od 5. do 9. 2.

Týden jsme zahájili výletem do Tonga. Zařádili jsme si na trampolínách, prolézačkách, skluzavkách i dalších atrakcích a do školky přijeli vysportovaní a s velkou chutí k obědu. Do školky se vrátily děti po nemoci, a proto jsme se ještě jednou vrátili k tématu o lidském těle. Toto téma děti baví a my jsme nechtěli, aby o něj kvůli marodění děti přišly. Učili jsme se nové básničky a písničky a školku vyzdobili novými obrázky – většinou měly nějakou souvislost právě s lidským tělem. A aby toho nebylo málo, stihli jsme i pohádku O Sněhurce, kterou nám přijelo ve středu zahrát divadélko manželů Lhotákových.

Týden od 12. do 16. 2.

 Zimní olympiáda – i my ve školce žijeme touto sportovní akcí. Vyrobili jsme si olympijské kruhy a české vlajky, aby bylo s čím fandit. Každý den jsme vyzkoušeli nějaký ten olympijský sport – upravený na podmínky naší třídy. O sportech jsme si povídali, sledovali sportovní přenosy na interaktivní tabuli a učili se nejen názvy sportů a načiní, ale i jména některých našich sportovců. A na závěr týdne nemohly chybět medaile pro všechny šikovné sportovce.

Týden od 19. do 23. 2.

V tomto týdnu byly jarní prázdniny. Školka byla otevřená, ale dětí chodilo málo. Proto jsme si převážně hráli (koneckonců – hrou se toho děti naučí nejvíc) a opakovali již naučené poznatky z různých témat.

Týden od 26. 2. do 2. 3.

Tímto týdnem nás provázely pohádky. Začali jsme hned v pondělí, kdy k nám do školky zavítalo divadlo s pohádkou O zlaté rybce. V týdnu jsme se věnovali pohádkám a pohádkovým postavičkám – učili jsme se rozlišovat dobro a zlo, pohádky jsme malovali i vyprávěli a učili se pohádkové písničky. Na konec týdne jsme uspořádali karneval, který byl také plný postav z pohádek. Na karnevale si děti nejen zatančily, ale také zasoutěžily v různých disciplínách.

LEDEN 2018

Týden od 3. 1. do 5. 1.

Sešli jsme poprvé po vánočních svátcích. Zavzpomínali jsme na Vánoce, povídali si o tom, komu co Ježíšek nadělil a co jsme doma vše prožili. A protože v sobotu slavíme svátek Tří králů, přečetli jsme si o nich příběh a naučili jsme se koledu. V pátek jsme odstrojili školkovský stromeček, luxování jehličí děti moc bavilo.

Týden od 8. do 12. 1.

 Zima v přírodě – to bylo naše týdenní téma. Povídali jsme si o typických znacích zimy, zopakovali jsme si roční období, starší děti i měsíce a dny v týdnu. O zimě jsme nenaučili básničky i písničky a zkoušeli jsme přivolat i sníh, abychom vyzkoušeli sáňkování a stavění sněhuláků. Zatím jen trošku mrzne, a proto pravidelně krmíme ptáčky na naší zahradě i do krmítka za oknem.

Týden od 15. do 19. 1.

Pokračujeme v zimním tématu, tentokrát jsme se zaměřili na oblékání, které souvisí se zimou. Vyrobili jsme si postavičky holčičky a chlapce a přiřazovali jsme k nim vhodné oblečení pro různé situace. Také jsme vyráběli papírové čepice. Zdramatizovali jsme si pohádku Rukavička a užili si legraci při různých hrách – moc nás bavilo hledání správné bačkory nebo vázání hada z co nejvíce kusů oblečení.

Týden od 22. do 26. 1.

Ačkoli jsme začali téma Zdraví, trápili nás v tomto týdnu nemoci. Do školky nás chodilo málo, ale o to víc se nám mohly paní učitelky věnovat. Hráli jsme si na lékaře a seznámili se tak s různými částmi těla. Moc se nám líbily obrázky v knížkách o lidském těle a o zdraví, povídali jsme si o tom, jak naše tělo funguje a pouštěli si o tom různé pořady pro děti. A konečně napadl sníh a my se mohli aspoň trochu vyřádit na kopci na zahradě.

Týden od 29. 11. do 2. 2.

Stále nás je ve školce málo, proto pokračujeme v tématu lidské tělo a zdraví a toto téma jsme ještě rozšířili o „zdravé jídlo“. Probrali jsme zdravou pyramidu (co je zdravé a co méně), pracovali jsme nejen s obrázky, ale i s opravdovým jídlem – upekli jsme si štrúdl (loupání a krájení jablíček byla pro naše šikovné ručičky hračka). A aby toho nebylo málo, pochutnali jsme si i na zdravých zeleninových hranolkách, které jsme si sami připravili.

PROSINEC 2017

Týden od 4. do 8. 12.

Náš andělsko – Mikulášsko – čertovský týden začal v pondělí, kdy jsme si zapálili další svíčku na adventním věnci. Povídali jsme si o tradicích, které souvisejí s tímto obdobím, učili jsme se v příbězích a pohádkách rozlišovat dobro a zlo. Hlavní pozornost ale směřovala na čtvrtek. Ten den se školka proměnila na nebe a do školky nepřišly děti ani paní učitelky, ale přiletěli do ní andílci…ten den se totiž konala andělská školka – děti plnily andělské úkoly, snědly si andělskou svačinku a zatančily si pěkně polehoučku – tak, jak to dělají andělé. Odpoledne jsme pro naše blízké připravili pásmo básniček a písniček v andělském duchu a po vystoupení nás přišli obdarovat balíčkem Mikuláš s čety a andělem.

Týden od 11. do 15. 12.

Vánoce se blíží, a protože Ježíšek chodí do školky vždy trochu dříve než domů, i my jsme byli zvědaví, zda nás tento týden náhodou nenavštíví… A opravdu přišel – v úterý jsme ve třídě měli od Ježíška ozdobený stromeček a pod ním spoustu dárečků – hračky, knížky, stavebnice… z nabídky si vybral každý. Připomněli jsme si i některé vánoční tradice a zvyky a v praxi jsme si je vyzkoušeli. K svačince bylo cukrovíčko – nejen to, které upekly maminky, ale i naše, které jsme zvládli upéct v pondělí. Odpoledne jsme si spolu s rodiči vyrobili na dílně vánoční dekorace, poseděli u cukroví a všem jsme ukázali letošní nadílku. Ve čtvrtek jsme vyjeli na vánoční výlet na zámek Potštejn. Stali jsme se na chvíli součástí vánočního příběhu a společně s dalšími jsme doputovali až do Betléma k Ježíškovi. Děti se přirozenou formou seznámily s legendou o narození Ježíška, kromě toho jsme se občerstvili v zámecké cukrárně a prohlédli jsme si krásnou výstavu betlémů.

Týden od 18. do 22. 12.

V tomto vánočním týdnu jsme se věnovali převážně hraní s novými hračkami. Celou školkou se linuly koledy a vůně vánoc. Všichni jsme se těšili na vánoční nadílku doma a na to, až se ve zdraví sejdeme znovu v novém roce 2018.

LISTOPAD 2017

Týden od 30. 10. do 3. 11.

První listopadový týden jsme věnovali tématu počasí. S podzimem přicházejí deště a plískanice, nouze nebývá ani o vítr. O tom všem jsme si nejen povídali, ale naučili jsme se i básničku a písničku o větru. Děti si vyrobily deštníky, zahrály si na vítr a tím procvičily svůj dech, pojmenovávaly barvy duhy a počasí ztvárnily i pomocí hudebních nástrojů. Týden jsme si zpestřili v úterý loutkovou pohádkou „O drakovi, co neuměl říkat R“, kterou nám přijel zahrát loutkoherec pan Peřina.

Týden od 6. do 10. 11.

 11. 11. oslavil svůj svátek Martin, proto jsme svatému Martinovi věnovali tento týden. Děti se seznámily s legendou o Martinovi, Martina i s koněm jsme si namalovali a upekli jsme si i svatomartinské rohlíčky. Ze školky stále zněla píseň „Už Martin na bílém koni,…“. Svatomartinskou husu nám sice paní kuchařka neupekla, zato ale ve čtvrtek přijel pan včelař a popovídal si s dětmi o životě včel, o jejich užitku a o všem, co se včelami souvisí. Toto povídání se odehrálo v rámci projektu „Medová snídaně“, který zaštítilo Ministerstvo zemědělství. Součástí bylo i občerstvení – chleba s českým máslem a medem a pravá česká jablka. Všem moc chutnalo a povídání se také moc líbilo. A aby toho na čtvrtek nebylo málo, sešli jsme se ještě odpoledne s rodiči na podzimním vyrábění, po kterém následoval lampionový průvod, na jehož konci nás čekalo překvapení – čokoládové svatomartinské dukáty.

Týden od 13. do 17. 11.

Protože jsme na tento týden měli naplánovaný výlet na výstavu vláčků, rozhodli jsme se pro téma doprava. Povídali jsme si o dopravních prostředcích, seznámili jsme se s některými dopravními značkami a jejich významem (značky jsme hledali i při vycházkách), rozdělovali jsme si dopravní prostředky podle místa pohybu a vyrobili jsme si vláček. Na výstavu do Hradce Králové jsme se vydali ve středu – autobus nás dovezl do Hořic a odtud jsme pokračovali vlakem. Po prohlídce modelů jsme si prohlédli i hradecké nádraží a čas do odjezdu vlaku jsme strávili v Auparku  v dětském koutku.

Týden od 20. do 24. 11.

Zima nám za chvíli zaklepe na dveře a na zimu se musí nachystat i zvířátka. A jak se chystají, o tom jsme se dozvěděli prostřednictvím knížek a příběhů o zvířátkách a ptáčcích. Zvířátka jsme si také namalovali a naučili se o nich básničku a písničku.

Týden od 27. 11. do 1. 12.

V tomto prvním adventním týdnu jsme se začali chystat ne návštěvu čerta, Mikuláše a anděla. Protože nás bude čekat vystoupení pro rodiče, učili jsme se básničky, písničky a tanečky, které svým blízkým předvedeme. Školku jsme si také celou vyzdobili pěkně po „čertovsku a Mikulášsku“.

ŘÍJEN 2017

Týden od 2. do 6. 10.

Týden jsme věnovali exotickým zvířatům, protože jsme měli na úterý naplánovaný výlet do ZOO ve Dvoře Králové (společně s MŠ Stračov). Počasí nám však nepřálo, na celý den hlásili déšť a tak jsme se rozhodli změnit cíl výletu. Navštívili jsme obří akvárium v Hradci Králové, kde jsme si prohlédli různé druhy ryb. Největší zážitek měly děti z podvodního tunelu – ryby pluly nad námi a my je mohli pozorovat ze všech stran. Po návštěvě akvária jsme se vypravili do přírodovědného centra při ZŠ Bezručova. Viděli jsme mnoho druhů zvířat – papouška, ještěrky, hady, želvy, myši… Některá z nich jsme si mohli i pohladit a vyfotit se s nimi. A aby toho nebylo málo, v pondělí jsme ve školce přivítali loutkové divadlo s pohádkou, Jak si dráček našel kamarády.

Týden od 9. do 13. 10.

 Věnovali jsme se tématu podzim v lese. Hned v pondělí jsme se vypravili na delší procházku, která měla cíl právě v lese – i malé děti cestu bez problémů zvládly. Les nabízí spoustu možností k různým činnostem - děti stavěly domečky, sbíraly listy a navlékaly je na sebe, hrály si s přírodninami… Učili jsme se o lese básničky a písničky, četli pohádky s tímto tématem. Školku jsme si vyzdobili našimi výtvory, které mají nějakou souvislost s lesem.

Týden od 16. do 20. 10.

Z lesa jsme se přesunuli na pole – téma týdne znělo podzim na poli. V pondělí jsme zhlédli pohádku „Kubův bolavý zoubek“ a od úterka jsme každý tvořili – využili jme k tomu polní plodiny - brambory (bramborová tiskátka, ježečci z brambor…) a kukuřici, ale nezapomněli jsme ani na tradiční výtvarné materiály - modelínu, pastelky a barvy… Ježečci využili různé materiály i k dalším činnostem, např. k počítání. Děti také hodně bavilo stavění obrázků z kaštanů.  

Týden od 23. do 27. 10.

Provázelo nás téma o strašidlech. Vyráběli jsme strašidýlka, malovali a vyřezávali dýně, učili jsme se strašidelné písničky a trošku se báli při strašidelných pohádkách. Ve středu jsme si zahráli ne na strašidýlka, ale na opraváře aut. Navštívili jsme servis automobilů Volvo a Renault, kam nás pozvali rodiče Kryštůfka Hrona (oba tu pracují). Prohlédli jsme si dílnu, starší děti se na chvíli staly opraváři aut. Mladší děti si servis prohlédli a byla pro ně připravena pohádka o autech. A taky jsme se všichni svezli po areálu opravdovým velikánským kamionem!!! Exkurze se nám moc líbila a děkujeme Hronovým za organizaci.

ZÁŘÍ 2017

Týden od 4. do 8. 9.

První týden ve školce jsme seznamovali s novými kamarády, kteří začali nově chodit do školky.  Také jsme se seznámili se skřítkem Matýskem, který nás bude celým školním rokem provázet. Zavzpomínali jsme také na prázdniny – děti vyprávěly o tom, která místa navštívily a co vše zažili. Školku zdobí první dětská výtvarná dílka a noví kamarádi si celkem rychle zvykají na nové prostředí i kamarády.

Týden od 11. do 15. 9.

V tomto týdnu jsme si společně vytvořili pravidla chování v naší školce. Už víme, co se ve školce smí a nesmí dělat a že je potřeba tato pravidla dodržovat. Povídali jsme si o tom, kde bydlíme, s kým bydlíme a kam chodíme do školky. Chystali jsme se na sobotu 16. 9., kdy jsme společně s veřejností oslavili 40 let od otevření naší mateřské školy. I když nám počasí moc nepřálo, vše se nakonec vydařilo. Po úvodním slovu paní ředitelky a pana starosty zavzpomínala na dobu otevření MŠ první ředitelka paní Helena Krejčová. Potom vystoupily děti z naší MŠ – představení „Kominíci“ zvládly i v malém počtu na výbornou. Po dětech přišel na řadu kouzelník – ten k velké radosti zapojil do kouzlení i děti. Lidové tradice a zvyky nám připomněl folklorní soubor Červánek z Hradce Králové, kde tančí a zpívají i dva naši školkoví absolventi – Bára Červenková a Toník Horák. Na závěr zájemci zhlédli divadelní představení „Krakonošova houbovka“ v podání hereček z divadla Úsměv. Celé odpoledne byl k dispozici skákací hrad a všichni návštěvníci měli po celou dobu k dispozici nápoje i bohaté občerstvení. Celá akce měla pozitivní ohlasy a všem, kteří se na ní podíleli, patří velký dík.

Týden od 18. do 22. 9.

Navázali jsme na minulý týden a povídali jsme si o školce a kamarádech. Kamarády jsme si i nakreslili a naučili se o nich básničku. Nezapomněli jsme ani na zpívání, modelování a Ježečci začali pracovat s interaktivní tabulí. Hráli jsme si venku na zahradě, kde máme nový altán a také se vypravili na procházku po Petrovicích a okolí. V pátek proběhla první hodiny plavání.

Týden od 25. do 27. 9.

Tento týden se díky státnímu svátku a pátečnímu uzavření školky zkrátil na tři dny. Protože je hodně dětí nemocných, trávily všechny děti z obou tříd čas pohromadě. Týden se nesl ve znamení ovoce a zeleniny – kromě povídání, malování a zpívání jsme si hráli i na kuchaře a pekaře, což všechny děti moc bavilo. Ochutnávali jsme ovoce a zeleninu, upekli si ovocnou placku a připravili těsto na bramboráčky. Ty jsme si pak s pomocí paní učitelky usmažili a potom všechno snědli - byla to velká mňamka.L.Bartoš
2010